مقالات آرایشی بهداشتی ماهتیکا

رژ لب خوب با قیمت مناسب چه رژ لبی است؟

انتخاب رژ لب مناسب

یه رژ لب خوب چه ویژگی های داره؟

یک تصور غلط و رایج در مورد محصولات این است که اگر قیمت محصولی گران باشد حتماً از کیفیت خوبی برخوردار است. محصولات باکیفیت می‌توانند در هر بسته‌بندی و قیمتی ارائه شوند و رژلب هم از این قاعده مستثنا نیست.

ماندگاری طولانی‌مدت

یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که مدت‌زمان طولانی روی لب شما بماند. رژلب شما نباید از روی لب به سطحی که با آن تماس پیدا کند (مثل دندان‌ها) منتقل شود. این بیشتر به نوع رژلبی که استفاده می‌کنید بستگی دارد،

اما یک رژلب باید بتواند روی لب‌های شما باقی بماند. شما باید رژلبی را تهیه کنید که از ماندگاری بالایی برخوردار باشد و هنگام خوردن غذا و نوشیدن مایعات پاک نشود یا روی فنجان و لیوانتان ردی باقی نگذارد. این مهم‌ترین نکته در خرید رژلب است.

البته هیچ رژلب برای همیشه روی لب شما باقی نخواهد ماند. آنچه رژلب خوب و ماندگار را از بقیه جدا می‌کند، این است که شما مجبور نباشید هرچند ساعت یک‌بار رژ بزنید.

رژلب‌هایی که روی پوست لب لایه‌لایه می‌شوند، در اواخر روز احساس خوبی به شما نمی‌دهند. رژلبی خوب است که ماندگار باشد و رطوبت لب شمارا تأمین کند.

پخش نشدن رژ لب

یکی از دیگر ویژگی های یک رژلب خوب این است که بتواند بدون پخش شدن روی لب‌های شما بماند.

پخش شدن رژ در اطراف خطوط لب با افزایش سن بیشتر ایجاد می‌شود زیرا چین‌وچروک اطراف لب باعث پخش شدن رژلب شما می‌شود.

تکنیک‌هایی وجود دارند که می‌توانید از پخش شدن رژلب جلوگیری کنید. بااین‌حال اگر یک رژلب را انتخاب کنید که تا حد امکان پخش نشود، روند آرایش شما 10 برابر آسان‌تر خواهد بود!

از آنجایی که رژلب یکی از لوازم آرایشی شخصی مهم است، هیچ‌چیز بدتر از استفاده از رژلبی که پخش می‌شود نیست!

هنگامی‌که رنگ رژلب در اطراف خطوط لب پخش شود، تقریباً غیرممکن است که آن را بدون شستن تمام‌صورت خود پاک‌کنید. همانطور که گفته شد یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که مشکل پخش شدن را نداشته باشد.

پس در هنگام خرید رژلب این ویژگی را در نظر بگیرید.

رنگ

یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که دارای بازدهی رنگی خوبی باشد. یک رژلب خوب باید به‌عنوان سایه‌ای کاملاً رنگی روی لب شما ظاهر شود.

مهم‌تر از همه این است که رنگ رژلب باید کاملاً روی لب شما پخش شود و به‌عنوان یک لکه خط‌دار روی لب‌های شما ظاهر نشود. این اتفاق ممکن است در رژهای رنگ روشن رخ دهد.

یک رژلب خط‌دار به لایه‌های بیشتری نیاز دارد تا رنگ یکدستی داشته باشد. این اتفاق باعث می‌شود تا غالباً شما احساس سنگینی و چسبناکی را روی لب‌هایتان داشته باشید.

اگر رژلب به‌اندازه کافی مات نباشد، درنهایت باید لایه‌های زیادی را برای ایجاد رنگ اعمال کنید، این می‌تواند به معنی هدر رفتن مقدار زیادی رژلب باشد!

رژلب‌ها معمولاً این‌طور به نظر می‌رسند که رنگی مثل رنگ بسته‌بندی دارند. در بیشتر موارد، زمانی که رژلب روی لب قرار می‌گیرد رنگ متفاوتی دارد.

مهم این است که بدانید دقیقاً رنگ رژ زمانی که روی لب می‌نشیند چگونه خواهد بود! به این صورت شما متوجه می‌شوید که آیا رژلب با رنگ پوست و لباستان مطابقت دارد یا خیر.

ازآنجاکه بیشتر اوقات نمی‌توانید رژلب را امتحان کنید، به دنبال تصاویر آنلاینی که نحوه ظاهر شدن رنگ رژلب روی پوست لب‌ را نشان می‌دهند بگردید.

داشتن حالت روغنی و کرمی

یکی دیگر از ویژگی های رژلب خوب کرمی بودن آن است. رژلب از روغن، رنگ‌دانه‌ها و موم تشکیل‌شده است. یک رژلب خوب دارای یک سه‌گانه متعادل است که باعث می‌شود محصول به‌راحتی روی لب‌ها بنشیند و پخش شود.

هیدراتاسیون

وقتی رژلب تعادل موم و روغن خوبی داشته باشد، لب را تا حد بسیار زیادی آب‌رسانی می‌کند. یک رژلب خوب نباید به شما احساس خشک شدن پوست لب را بدهد.

بنابراین یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که لب‌های شمارا خشک نکند.

چسبناک نبودن

یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که خیلی چسبناک نباشد. هیچ‌کس نمی‌خواهد هنگامی‌که در حال ارائه کلاسی یا سخنرانی در یک در شرکت است،

یا در یک مهمانی مهم حضور دارد لب‌هایش به هم چسبیده باشد! بنابراین در هنگام انتخاب رژلب به این نکته توجه کنید.

رایحه خوب

یک رژلب باید همان‌طور که ازلحاظ ظاهری خوب به نظر می‌رسد بوی خوبی هم داشته باشد. منظور نیست که باید بوی عصاره وانیل یا گلاب بدهد، اما حداقل نباید بوی پلاستیکی داشته باشد!

یک رژلب باید رایحه کمی داشته باشد. اگر رژلب شما بوی ماده شیمیایی یا پلاستیکی می‌دهد، ممکن است از تاریخ انقضای آن گذشته باشد یا حاوی ماده‌ای شیمیایی باشد.

درهرصورت شما نباید از آن استفاده کنید. یکی از ویژگی های رژلب خوب رایحه آن است که می‌تواند شمارا در انتخاب یک رژلب مناسب راهنمایی کند.

این‌که رژلب شما بوی خوبی داشته باشد یک امر ترجیحی است، اما به‌طور واضح برخی از خانم‌ها به بوی رژلب خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهند.

داشتن پوشش مناسب

شما می‌خواهید یک رژلبی بخرید که پوشش کاملی داشته باشد. به نظر می‌رسد برخی از رژلب‌ها دارای رنگ تیره هستند، اما به‌محض استفاده از آن‌ها رنگ لب‌های شما شفاف، کم‌رنگ و خط‌دار به نظر می‌رسند.

اگر دنبال خرید براق‌کننده‌ای با درخشش کم نیستید، پس رژلبی می‌خواهید که یک مقدار پوشش به لب شما ببخشد. رژلب خوب هرگز نباید روی لب‌های شما خط بکشد.

احساس خوب

یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که احساس خوب و سبکی به شما ببخشد. رژلب‌های مات بیشتر اوقات بر روی لب‌های شما سفت می‌شوند.

اگر می‌خواهید احساس خیلی خوبی داشته باشید رژلب‌های مایع و مات را خریداری نکنید. بهتراست از رژلب‌های کرمی که بافت نرمی‌تر و احساس بهتری رادارند خریداری کنید.

 

برای انتخاب یک رنگ رژلب مناسب شما باید به رنگ و جنس پوستتان توجه کنید:

بانوانی که پوست صورتشان نسبت تیره است بهتر است از رژلب‌هایی بارنگ قرمز تیره، گوجه‌ای براق و بنفش استفاده کنند.

خانم‌هایی که رنگ پوست روشنی دارند بهتر است از رژهای قهوه‌ای روشن و آجری با ته رنگ صورتی استفاده کنند.

اگر رنگ پوست شما گرم است از رژلب‌هایی با پایه رنگ نارنجی استفاده کنید.

اگر رنگ پوست حالت سرد و روشنی دارد بهتر است از رژهایی که نسبتاً پایه رنگی تیره دارند استفاده کنید.

 انواع رژ لب ها:

رژ لب ها بر اساس درخشش:

رژ لب کرمی: این رژ ها پوشش قابل قبولی دارند و براق هستند. دوام این رژ لب ها بالاست و با استفاده از آنها لب حجیم تر و برجسته تر جلوه میکند. بهتر است در انتخاب رنگ این رژ لب ها دقت کنید.

رژ لب شفاف: این رژ لب ها پوشش و رنگ چندانی ندارند اما باعث شفاف دیده شدن لب ها می شوند و برای آرایش روزانه مناسب است.

رژ لب مات: این رژ لب ها امروزه بیشترین طرفدار را دارند و پوشش و ماندگاری فوق العاده ای دارند. این رژ لب ها رنگ های متنوعی دارند. تنها عیب رژ لب ها مات این است که استفاده ی مداوم از آنها باعث خشکی لب می شود. بهتر است در صورت استفاده از

این رژ لب ها پس از شستشوی آرایش از بالم لب استفاده شود.

لاک لب: این نوع رژ لب ها مشابه رژ لب های مات هستند اما دوام و ماندگاری بیشتری دارند.

رژ لب ها بر اساس بافت:

رژ لب جامد: این نوع رژ لب ها از موم و روغن های مختلف ساخته شده اند و درون استوانه ای چرخشی قرار دارند.

می توانید هنگام استفاده از رژ لب های جامد، استوانه را بچرخانید و رژ لب را بیرون آورده و استفاده کنید. پس از مصرف مجددا استوانه را بچرخانید

و رژ لب را ببندید. موم موجود در این رژ لب ها مانع خشکی لب می شود. رژ لب های جامد ممکن است براق و یا مات باشند.

رژ لب مایع: این رژ لب ها نسبتا جدیدتر هستند و بافت مایعی دارند. مدتی پس از استفاده ین رژ لب ها خشک میشوند پس نگران پاک شدن آنها نباشید. این رژ لب ها رطوبت رسانی خوبی دارند اما در مقایسه با رژ لب های جامد ماندگاری کمتری دارند. رژ لب

های مایع هم ممکن است براق یا مات باشند.

رژ لب مدادی: این رژ لب ها فاقد چربی اند و ماندگاری خیلی خوبی دارند. ممکن است این رژ لب ها قبل از استفاده نیاز به تراشیدن داشته باشند.

رژ لب ماژیکی: این رژ لب ها سبک اند و خاصیت رطوبت رسانی ندارند. اگر لب های خشکی دارید بهتر است از این نوع رژ لب ها استفاده نکنید.

رژ لب پالتی: این رژ لب ها نسبتا جامدند و درون یک پالت چندین رنگ وجود دارد. برای استفاده از این رژ لب ها باید از قلموی مخصوص استفاده کنید.

 

برخی از نکاتی که باید توجه کنید عبارت است از:

۱- بررسی سلامت و بهداشت از ضروری ترین ویژگی های رژ لب خوب

خانم‌ها همیشه از وجود سرب در مواد اولیه رژ لب‌ها نگران‌اند چون این ماده سمی زیان‌های زیادی به سلامت آن‌ها وارد می‌کند.

تشخیص مواد اولیه بکار رفته در رژلب دشوار است و تست‌های زیادی برای تشخیص این موضوع به خانم‌ها توصیه می‌شود که

هیچ‌کدام از آن‌ها در آزمایشگاه و بررسی‌های علمی اثبات نشده است.

 

۲- مواد اولیه مرغوب محور اصلی در ویژگی های رژ لب خوب

در بعضی از رژها ویتامین، لوسیون، رنگدانه، ضدآفتاب، الکل یا موم استفاده شده است. اگر ماده اولیه خاصی هست که به آن حساسیت دارید دقت کنید در مواد اولیه محصول درج نشده باشد.

نشان استاندارد یک اطمینان قلبی به ما می‌دهد که مواد اولیه بکار رفته در محصول سالم است و مجوزهای بهداشتی لازم را دریافت کرده‌اند.

۳- انتخاب رنگ مناسب در رژ لب خوب

برای هر پوست یک زمینه رنگی مشخصی مناسب است، البته این به آن معنا نیست که حق ندارید از رنگ‌های دیگر استفاده کنید اما انتخاب رنگ مناسب جلوه بیشتری به صورتتان می‌دهد که عامل مهمی در ویژگی های رژ لب خوب است. برای پوست‌های

روشن معمولا رنگ‌های پاستیلی روشن مثل صورتی، آجری یا قهوه‌ای ملایم توصیه می‌شود. برای پوست‌های تیره رنگ‌های گرم مثل گوجه‎ای، قرمز و بنفش پیشنهاد خوبی است.

بعضی رنگ‌ها مثل قرمز به قدری جذابیت دارد که همه دوست دارند از آن استفاده کنند اما توصیه می‌شود خانم‌هایی با پوست روشن هنگام استفاده از این رنگ سعی کنند از کرم پودرهای تیره‌تر استفاده کنند.

فراموش نکنید آنچه ما توصیه می‌کنیم برای راحتی انتخاب شما است اما اگر رنگ خاصی به شما انرژی و شادابی می‌بخشد درنگ نکنید.

۴- انتخاب نوع رژ لب

در حال حاضر این محصول آرایشی به شکل‌های مختلفی مثل مایع و جامد در اختیار خانم‌ها قرار می‌گیرد. رژهای مایع ماندگاری بیشتری دارند و برای زمانی که می‌خواهید طولانی مدت رژ را روی لبتان حفظ کنید و امکان تمدید آرایش وجود ندارد بهترین گزینه‌اند.

وقتی از رژ جامد استفاده می‌کنید در طول روز چند بار آرایشتان را تمدید کنید. این محصول آرایشی به خوبی روی پوست لب‌ها می‌نشیند و منظم‌تر از رژ مایع به نظر می‌رسد.

عده‌ای بر این باورند که خانم‌هایی با سن بالاتر بهتر است از رژهای جامد بیشتر استفاده کنند که به نظر یک قانون کلی و قابل انجامی نیست. بنابر این، مایع یا جامد بودن عامل مهمی در ویژگی های رژ لب خوب نیست.

 

نکات تکمیلی در ویژگی های رژ لب خوب

بعضی نکته‌ها بعد از خرید یک محصول به چشم می‌آیند. به‌عنوان مثال یک رژ خوب باید کمی چرب باشد اما بعد از خرید محصول متوجه می‌شوید اصلا چرب نیست.

گاهی بعضی محصول‌ها باعث پوسته‌پوسته شدن و خشکی لب‌ها می‌شوند، بهترین کاری که می‎توانید بکنید استفاده از یک مرطوب کننده روی سطح لب و توقف استفاده از چنین محصولاتی است. چون می‌توانند به پوستتان آسیب وارد کنند.

فروشگاه‌ها معمولا برای انتخاب چند نمونه تست را در اختیار مشتری قرار می‌دهند، بهترین راهکار این است که این تسترها را روی دست امتحان کنید و از مالیدن آن روی لب‌های خود خودداری کنید چون این کار بهداشتی نیست.

توجه به ویژگی رژ لب خوب نقش مهمی در سلامت و شادابی پوست و سلامت عمومیتان دارد. در زمان خرید رژ لب به مواردی مثل تاریخ انقضاء و داشتن مجوزهای قانونی دقت کنید.

 

انتخاب رژ لب مناسب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.